Сформована перша в Україні басейнова рада
Сіверського Дінця та нижнього Дону
21 вересня 2018 року членами установчих зборів водного господарства
басейну Сіверсько Дінця була сформована перша в Україні басейнова рада
Сіверського Дінця та нижнього Дону.
Басейнова рада сформована в рамках впровадження інтегрованих
підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом.
Головним завданням басейнової ради має стати спільна підготовка
плану управління річковим басейном.
«Сіверський Донець – головна водна артерія Східної України. Тепер
питаннями екології водойм займатимуться не точково і всі окремо, а цілісно і
комплексно представники всього басейну річки. Ця історична подія дає
впевненість, що дієві зміни у водній галузі відбуваються, і кращі європейські
практики поступово впроваджуються і в Україні», – коментує дану подію
заступник міністра екології та природних ресурсів України Микола Кузьо.
Членами басейнової ради обрано 36 кандидатур.
І до її складу увійшли представники різних організацій, які мають
безпосереднє відношення до водного господарства басейну Сіверського
Дінця та нижнього Дону. Це представники промисловості, сільського
господарства, житлово-комунального господарства, неурядових організації,
науковці та інші.
Нові члени басейнової ради рівною мірою представляють інтереси трьох
областей – Донецької, Луганської та Харківської.
Присутніми було розглянуто проект Положення про басейнову раду
Сіверського Дінця та нижнього Дону, як основного документа, за яким
працюватиме рада протягом наступних 5 років.
Головою басейнової ради обрано Олександра Лихача, заступника
директора Департаменту екології та природних ресурсів Донецької
облдержадміністрації.
Заступником голови басейнової ради обрано Сергія Трофанчука –
начальника Сіверсько Донецького БУВР. Крім того, сформовано секретаріат
басейнової ради.
Засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів
України проведено під керівництвом голови ради Гричулевич Л.О. На
засіданні були присутні заступник голови Держводагентства Гвозденко П.В.,
начальник відділу зв’язків з громадськістю та документообігу
Держводагентства Ковтуненко В.А., члени громадської ради, члени
басейнової ради Сіверського Дінця та нижнього Дону, представники
громадськості.


На засідання громадської ради розглянуто ряд актуальних питань, в т.ч.
щодо щорічного проведення заходів з водообміну Краснопавлівського
водосховища та джерел їх фінансування.
Від Управління каналу Дніпро-Донбас прийняла участь у громадській
раді начальник відділу використання водних ресурсів – Цукарева Юлія
Миколаївна, і доповіла про проведення водообміну у Краснопавлівському
водосховищі з метою покращення якості води та виконання екологічних
попусків в р. Сіверський Донець (Презентація ).

Також, 21.09.2018-22.09.2018 відзначався День Сіверського Дінця 2018:
басейну здоров’я – людям життя! Який є головним джерелом
водопостачання для промислових та сільськогосподарських підприємств, та
населення як Харківського регіону, так і Донецької та Луганської областей.

22 вересня 2018 року у м. Святогірськ, набережній Сіверського Дінця,
національному природному парку «Святі Гори» відбувся другий відкритий
регіональний ЕКО-fest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові».